Yaz Evleri İçin Vazgeçilmez Stiller

Yaz Evleri İçin Vazgeçilmez Stiller

  • 28 Mayıs 2018
  • Editor

Yem yeşil doğa ve deniz ile iç içe olan Yaz evleri; dinlenmek, bol oksijen almak ve rahatlamak için idealdir. Fakat bu özel evlerin dikkatli şekilde dekore edilmesi gerekir. Ferah bir ortam yaratarak, bu evlerde geçirdiğiniz kısacık zaman dilimini çok daha fazla enerji toplamış şekilde sonlandırmanız mümkündür. Elbette ilk olarak çok fazla eşya kullanmaktan kaçınmak, yalnızca mekânın ruhuna uygun eşyaları barındırmak gerekir. Bir biri ile uyumlu, göz yormayan mobilya ve aksesuarları kullanmak önemlidir. Böylece evde oluşabilecek karmaşanın önüne geçme şansınız bulunur. Yaz evleri için vazgeçilmez stil önerileri şu şekilde sıralanabilir;

Doğa teması ev dizaynı

Doğa Teması; Yaz evleri genellikle yeşilliğe bakan iri pencereler, bahçeye açılan kapılar ve havuz manzaralı balkonlardan oluşur. Bu tür mekânları Yazı simgeleyen bol bitki ile renklendirmek gerekir. Çiçek açan veya çiçeksiz bitki türlerinden edinerek, her köşeye yerleştirmek, yoğun iş hayatından bir parça uzaklaşıp tazelenmenize katkı sağlar. Yine hasır ve bambulardan hazırlanan koltuk ve sehpa çeşitleri, ev içinde ve ev dışında rahatlıkla kullanılabilir. Duvarlara yerleştirilen seramik duvar tabakları ve ahşap tablolar ortamı daha gösterişli hale getirmek için idealdir.

Country teması ev dizaynı

Country Teması; genellikle çatı katlarında kullanılan bu tarz, bol yastık içeren yumuşacık keten koltukların kullanıldığı, huzur ve rahatlığa vurgu yapan oldukça romantik bir tarzdır. Bol miktarda tablo ve değişik boyutta yastıklar kullanarak, hasır iri orta sehpalarından faydalanmak mümkündür. Ahşap ile kumaşı belli ölçüde birleştiren ve oldukça doğal ama gösterişli mekânlar yaratan country tarzı, Yaz evleri için kullanışlı ve şık dekorasyon tarzı seçenekleri arasında yer alır.

İskandinav teması ev dizaynı

İskandinav Teması; bol ahşap kullanılarak oluşturulan bu tarz, spor tutkunu doğal enerjiye önem veren aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Daha çok ağaç evlerde kullanılır. Ahşap kenarlı koltuklar, yine ahşabın değişik tonlarında iri orta sehpalar ve bol miktarda tablo bu tarzı oluşturmak için gereklidir. Metalden, çok fazla renk ve boyadan kaçınmak gerekir. Yaz evleri için vazgeçilmez stiller arasında yer alır. Huzur dolu bu evlerde, enerjiyi yükselten terapi çeşitlerinden yapmak oldukça zevklidir.