Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

  • 29 Mayıs 2018
  • Editor

Kaliteli bir gece uykusu, tüm günü dinçe ve enerjik geçirme garantisi verir. Çalışma hayatını, iş ve arkadaş ilişkilerini güçlendirmek için, güçlü bir moral ve dinlenmiş bir beden gereklidir. Günün ortalama 8 saati uyuyarak geçmelidir. Yastığa başınızı koyduktan sonra, hemen uykuya geçmek ve sabah güçlü bir enerji ile güne merhaba demek için evdeki diğer bölümlerinden ziyade, yatak odası dekorasyonu önemsenmelidir. Yatak odasında; sakin hissettiren renklere ağırlık verilmeli, ayrıca fazla karmaşadan uzak bir dekorasyon tarzı tercih edilmelidir. Yatak odası mobilyalarında seçenek çok fazladır. Fakat yalnızca pahalı mobilyalar ile dekorasyon tamamlanmaz. Odada kullanılan hesaplı bir tablo veya küçük bir aksesuar, yatak odanızın göz alıcı olmasını sağlar. Yatak odası dekorasyonda ilk olarak renk uyumuna önem vermek ve bir birini tamamlayan renklere yönelmek gerekir. İlk olarak odaya hâkim renk konusunda karar verilmeli ve mobilya ebatları göz önüne alınmalıdır.

  • Küçük yatak odalarında; beyaz veya krem gibi açık renk dolaplar kullanmak önemlidir. Böylece odayı daha geniş göstermek mümkün olur. Fakat odanın boyutlarının dar olması, şık bir yatak odası dekorasyonu yapmaya engel olmaz. Işıklar ile bezenmiş asma tavanlar, gösterişli ama tek renk perde çeşitleri, bir birinden şık ev aksesuarları veya su altı teması ile oluşturulmuş bir zemin, odanızı daha geniş ve göz alıcı gösterecektir. Kumaş seçiminde tek renk veya küçük desenli kumaşlara yönelmek gerekir.
  • Geniş yatak odalarında; kullanım alanı geniştir ve dekorasyon için alternatif oldukça fazladır. Fakat odanın genişliğinden faydalanıp renk karmaşası yapmamak gerekir. Doğru duvar boyası seçerek işe başlamak önemlidir. Gözleri dinlendiren; açık mavi, su yeşili gibi renkler seçilebilir. Ayrıca giysi depolama alanlarının, odanın en izbe köşesine yerleştirilmesi gerekir. Seçilen yatak örtüsü, abajur ve perdeler ile uyumlu olmalı göz yormamalıdır. Geniş yatak odası dekorasyonu yapılırken, perde ve yatak örtüsü kumaşları için her hangi bir kısıtlama bulunmaz. Koyu renk ve desenli kumaşlar rahatlıkla kullanılabilir. Yatak üstüne yerleştirilen renkli yumuşacık yastıklar daha zengin ve daha konforlu bir görüntü yaratır.