Vinaldi Ev Aksesuarları

Vinaldi Ev Aksesuarları

  • 10 Ağustos 2018
  • Editor

Vinaldi ev aksesuarlarıyla evinizi renklendirmeye hazır mısınız? Öyleyse tam olarak doğru yere geldiğinizi söyleyebiliriz. Günümüzde bir evde en önemli unsurlardan birinin aksesuarlar olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. İnsanlar artık evlerine şekil verirken aksesuar alışverişlerine çok daha fazla önem vermektedir. Çünkü bazen küçük bir objenin eve vermiş olduğu havayı çok daha abartılı eşyalar verememektedir. Bundan dolayı insanlar evlerine aksesuar alırken en doğru tercihi yapmaya odaklanmış durumdadır. Bu doğrultuda insanlar zevk anlayışlarına göre seçim yapmaktadırlar.

Geçmişten gelen retro tarzında aksesuarları tercih eden bir kesim olduğu gibi daha modern tarzda eşya ve aksesuar tercih eden bir kesim de mevcuttur. Günümüzde her şeyde olduğu gibi ev eşyaları ve aksesuarlar konusunda da çok fazla ürün çeşitliliği vardır. Bu çeşitlilikte doğru ipuçlarını takip ederek evinizi en iyi şekilde dekore edebilirsiniz.

Vinaldi Ev Aksesuarları

Genellikle dekoratif amaçlı alarak güzellik unsuru olarak kullandığımız aksesuarların bu özelliklerinin yanı sıra işlevsel bir yanları olduğunu da söyleyebiliriz.Bir evi ev yapan şeylerin başında aksesuarlar gelmektedir.Konuyu çok basit bir örnek ile anlatmak gerekirse nasıl bir birey giyimini koluna taktığı bir saat ,bir fular ve takı çeşitleri gibi çeşitli aksesuarlar ile tamamlıyorsa; evler de bir vazo, duvar saati ,masa saati,masa lambası ,hoş bir tablo ,kapı önü süslemeleri ve çeşitli dekorasyon uygulamaları ile tamamlanmaktadır.Buradan da anlaşılacağı üzere evimiz için seçtiğimiz aksesuarlar son derece önemlidir.

Aksesuarların Evin Şekillenmesindeki Önemi ve Yeri

Bir evi ev yapan içindeki mutlu bireyler olduğu gibi aynı zamanda evin dekorasyonudur.Evinizin mobilyalarını ve aydınlatma sistemini seçtikten sonra eviniz oturmaya hazır bir hale gelecektir.Fakat yalnızca bu yeterli olur mu ?Bu sorunun cevabı koca bir ‘HAYIR’ olacaktır.Bir evi ev yapacak en büyük unsurlardan birisi de eve girdiğimizde bize huzur verecek bir tablo olabileceği gibi duvarımızda görmekten mutlu olacağımız bir saat,vitrinimizde çok yakıştığını düşündüğümüz bir vazo olabilir.Yani evimizi büyük – küçük dekoratif aksesuarlar ile renklendirdikçe o ev anlam kazanacaktır.Bomboş bir eve girmeyi tabi ki kimse istemez.

Ev, içindeki eşyalarla, aksesuarlarıyla sahibinin ruhunu yansıtmaktadır. Yani evimizi kendi zevk anlayışımız doğrultusunda ne kadar güzel süslersek o evde kaldığımız süre boyunca da o kadar huzurlu hissederiz. Evinizin sıcak bir yuva olmasını sağlayacak olan zevk anlayışınız doğrultusunda aldığınız bu eşyalar olacaktır. Tüm bu anlatılanların yanında dekoratif amaçlı olarak aldığımız aksesuarları yalnızca görsel amaçlı değil de işlevsel şekilde de kullanabiliriz. Yani kısaca aksesuarlar bir evin vazgeçilmezidir diyebiliriz.

Evimize Aksesuar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ev dekorasyonu ve dekoratif eşyaların ev için önemi çok büyüktür. Genellikle dekoratif amaçlı güzellik unsuru olarak kullandığımız aksesuarlar bazen işlevsel olarak da kullanılabilmektedir. Bu kadar önemli olduğundan bahsettiğimiz bir şeyi alırken de tabi ki iyi düşünmeliyiz. Peki evimize nasıl bir dekorasyon yapmalı, aksesuarlarımızı nasıl seçmeliyiz? Bu kadar ürün çeşidi mevcutken ister istemez bu sorular akıllara gelmekte kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Aksesuar alırken öncelikle bir bütünlük olmasına dikkat etmeliyiz. Bu bütünlük anlayışımız tabi ki tüm aksesuarlar x renginde olacak veya tüm aksesuar şu taştan yapılmış olacak şu boyutta olacak gibi katı bir doğrultuda olmayacak. Ancak tamamen birbirinden bağımsız ve birbirine çok zıt iki renk tonunda veya birbirlerine çok zıt süslemelerde (örneğin bir ürün çok abartılı şekilde süslüyken diğerinin sade ve zarif olması) aksesuarları tercih etmemelisiniz. Yani beş ürünü zarif ve sade alırken geri kalan beş ürünü de abartı şekilde süslü alırsanız bir anlam karmaşası olacağı ortadadır. Bu doğrultuda birbirleri ile uyumlu olacak aksesuarları seçmelisiniz.

Uyumlu aksesuar seçmeniz gerektiğinden bahsettik. Peki yalnızca aksesuarlar arasında mı uyum olmalı? Aksesuarlar arası uyumun önemli olduğu kadar aksesuar ve diğer ev eşyalarınız arasındaki uyum da önemlidir. Örnek vermek gerekirse spor bir koltuk takımı ile avangart aksesuarların uyumundan ziyade spor bir koltuk takımına daha spor ve modern aksesuarlar,avangart bir koltuk takımına ise daha retro tarzda ve avangart aksesuarlar ile kombin yapmak doğru olacaktır.