Mobilyalarınıza Göre Şık Perde Seçimi

Mobilyalarınıza Göre Şık Perde Seçimi

  • 07 Ağustos 2018
  • Editor

Perde alırken nelere dikkat etmeliyiz? Neleri göz önünde bulundurmalıyız? Mobilyalarımıza göre nasıl bir perde tercihi yapmamız gerekir? Hepsinin birer cevabı olacaktır elbette. Biz de sizin aklınızdaki bu soruları giderek tercihinizi en doğru şekilde yapmanıza yardımcı olmak isteriz.

Perde bir evin en önemli unsurlarındandır. İçerinin görüntüsünü dışarı karşı keser, güneş ışınlarının evin içerisine yüksek oranda girerek sizi rahatsız etmesini engeller. Bu nedenle perdeler ev içerisinde olmazsa olmaz bir eşyanızdır.

Perdelerin görevlerinden biri de dekoratif özelliğidir. Evin içerisindeki eşyalarınızın dizilimi ve düzenine bir fon oluşturur ve mükemmeliyete sizi bir adım daha yaklaştırır.

Perdede Renk Uyumu

Perdelerimizde olmazsa olmaz uyumlar vardır. Dikkat etmemiz gereken özellikler ve çevreye olan uyumlar. Bu uyumlar odanın her yerine bağımlı olan ince detaylardan oluşuyor.

Oda rengine olan uyumlardan bahsedersek, seçtiğimiz perdenin rengini duvarlarımıza göre ayarlayarak fazla sırıtmadan hoş bir görünüm sağlamanızı ve göze hitap etmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halı rengi ve deseni de bu anlamda uyum sağlayan bir diğer faktör olarak görülür. Desen ve rengin uyumu size perde seçiminizdeki tercihinizi arttırmak ve kolaylaştırmak için sağlanacaktır. Özellikle halı, duvar perde birbirleri ile renk açısından iç içe geçmiş olduğu zaman göze hoş gelebilecek bir uyum sağlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Sırada perde seçiminde büyük bir önem arz eden mobilyalar vardır. Boyut ve çeşitlilik açısından perde seçiminde önemli bir yere sahip olan mobilyalarınıza güzel bir perde seçmeniz uyumun kaçınılmaz bir güzellikle birleşmesini sağlayacaktır. Gelin biraz detaylandıralım.

Mobilyalarınıza Göre Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Günümüz dünyasında güzellik, uyum ve gösteriş çok büyük bir öneme sahiptir. Bu uyumu, bu güzelliği insanlar evlerine taşımak için emek vererek ince ince dokur.

Bahsettiğimiz bu güzel görünüm, düzen hastalığı ve renk uyumu sorunu sizin keyfinize ve hazzınıza uygun bir şekilde olacaktır. Seçimlerinizi de buna göre yapacaksınızdır.

Mobilyalarınız evin içerisinde önemli ölçüde yer kaplayan ve dekorasyonu şekillendirebilecek kapasitede önemi olan eşyalarınızdır. Doğal olarak yukarıda bahsetmiş olduğumuz halılarınızı ve perdelerinizi de buna göre alacak ve şekillendireceksinizdir.

Peki ya mobilyalarımıza göre bu seçimi nasıl yapacağız? Öncelikle neye dikkat edeceğiz? İnceleyelim.

 

Mobilyanızın Dokusu Perdenizin Uyumu

Günümüz mobilyalarının dokusu ve tarzı teknoloji katılarak yapılmış su geçirmez ve leke tutmaz tarzdadır. Bu şekilde üretilen perdelerimiz de mobilyalarınıza ayak uyduracak tarzda üretilir ve sizlerin beğenisine sunulur.

Bu özel kumaşlar artık bu sektörün neredeyse tamamen içindedir. Bu yüzden mobilyalar ve perdeler birbiri ile gayet dokusal bir hoşluk sergileyerek göze hitap eden kombinasyonlar oluşturabilir.

Renk, Biçim ve Özel Seçim

Mobilyalarınızı alırken özel seçim ve yüksek zevklerinize göre aldığınız bir gerçek. Bu zevklerinizi taçlandırmak adına seçeceğiniz perdelerinizi de mobilyanıza ayak uydurabilecek güzellikte bir perde seçimi yapmanız da güzel bir uyum yaratacaktır.

Mobilyalarınızın rengi genel olarak perde seçiminde önemli bir rol oynayan büyük bir etkendir. Bu bağlamda sizin bu seçiminiz evinizin tonlarını ve göz zevkinizi doruklara ulaştıracak seçimler yapmak da yine sizin elinizde.

Mobilyalarınızın çevreye karşı uyumunda önemli yere sahip olan bu renk uyumu her şeyin başını çekmektedir. Bundan ayrı olarak bir de biçim tutarlılığı uyum için çok önemli bir etkendir.

Özellikle son çıkan mobilya, halı ve dekoratif eşyalarınızın üzerindeki detaylar bu uyumu çok daha anlaşılır kılmakta ve ev dekorasyonunu ön plana almaktadır. Değişik tarzlardaki mobilya seçimleri bu alanda sizi daha iyi yansıtabilecek ürünlerdendir. Bu mobilyaları edindikten sonraki perde seçimi de yine önemli detaylar olarak göz önüne gelir.

Modaya Ayak Uydurmayın, Moda Sizin Zevkinizdir

Modayı göz önüne alarak seçim yaparak modanın zevkinizin önüne geçmesine izin vermenizi tavsiye etmiyoruz. Moda sizin zevkinizi yansıtmadığı için modaya ayak uydurmak sürekli olarak bir değişim içine girmek demektir. Moda size ayak uydurdukça hem göz zevkiniz daha iyi olacaktır hem de sürekli bir değişim içine girmeyecek ve gönlünüz rahat olacaktır.

Siz de ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan mobilya-perde uyumunu sağlayarak zevklerini bu şekilde konuşturabilir ve yaratıcılığınızı bu konuda son derece ortaya koyabilirsiniz.