Klozet Takımları İle Şık Dekorasyonlar Oluşturun

Klozet Takımları İle Şık Dekorasyonlar Oluşturun

  • 05 Haziran 2018
  • Editor

İçinde huzurlu yaşamak açısından, zevkli şekilde oluşturulmuş ev dekorasyonu önemlidir. Dekorasyona ilk olarak salon, yatak odası ve mutfak gibi daha göz önünde olan odalardan başlanır.  Banyo dekorasyonu ise klişelerden uzak tamamen kişiye özel olmalıdır. Banyo dekorasyonun da her yıl değişen modası bulunur. Her evin banyo ebatları değişiktir. Bazı evlerde küçük banyo bulunması, dekorasyonda zorluk çıkartmaz. Aksine doğru bir dekorasyon ile banyoları olduğundan daha geniş göstermek mümkündür. Zevkli banyo aksesuarları kullanılarak, banyolar için ufak hileler yapılabilir. Yine banyo duvar ve dolaplarında kullanılan renklerin banyoda illüzyon yarattığı bilinmektedir. 

Şık bir banyo dekorasyonu için, kullanılan aksesuarların çok titiz seçilmesi gerekir. Sabunluklar, havlu asacakları ve değişik boyutlarda paspaslar, önemsiz gibi görünse de banyonuzda harikalar yaratabilir. Önemli olan ayrı ayrı seçilen tüm bu parçalarda uyum yakalamaktır. Günümüzde kullanılan bir birinden şık klozet takımları ile şık dekorasyon oluşturmak mümkündür. Çiçek desenli, yazılı, üç boyutlu, kabartmalı veya geometrik desenli klozet takımları, çoğu zaman üç parçadan oluşur. Banyo lavabosunun önüne, klozet üstüne ve önüne hazırlanan bu ürünler, banyonuzu daha göz alıcı hale getirir. Tercihe göre daha az parçadan oluşan modelleri mevcuttur. Banyonuza en uygun klozet takımını belirlemek için, banyo boyutunu ve duvar renklerini göz önüne almak gerekir.

Kaliteli bir klozet takımı seçmek için, ilk olarak kumaşın dokusuna bakmak gerekir. Pamuklu, yünlü, polyester gibi değişik seçenekleri mevcuttur. Banyolar daha çabuk kirlenen mekânlardır. Bu sebeple yıkanabilen ve kayma yapmayan çeşitleri, daha sağlıklı şekilde uzun süre kullanma garantisi verir. Banyo ile uyumlu klozet takımı belirlemek için ise banyo duvar ve dolap renklerine dikkat etmek önemlidir.

  • Tek renk fayans kullanılarak sade hazırlanmış banyolarda bir parça enerji yaratmak için, üç boyutlu klozet takımlarına yönelmek mümkündür. Yine renkli ve kabartmalı modeller, banyonuzu daha albenili hale getirecektir.
  • Geniş olan banyolarda, koyu renk ve desenli modelleri incelemek gerekir. Fakat kullanılan renklerin uyumlu olması önemlidir.
  • Desenli fayans kullanılan banyolara, açık renk ve minimum desenli klozet takımları uygun olur.