Banyo Ve Tuvalet Aksesuarları

Banyo Ve Tuvalet Aksesuarları

  • 03 Ağustos 2018
  • Editor

Her evin ortak kullanım alanı olan banyo ve tuvaletler bir evi ev yapan en önemli odalardır.

Günlük ihtiyaçlarımızı gidermek için kullandığımız bu iki oda her zaman temiz, hijyenik ve güzel görünmek zorundadır.

Ayrıca kullanım kolaylığı sağlayacak aksesuarlar eklenmelidir. Bunlar çoğu gündelik işleri, temizlik kolaylığını, gelen misafirler için konforu sağlayacaktır.

BANYO AKSESUARLARI

Her gün duş almak, diş fırçalamak, saçımızı şekillendirmek ve daha birçok benzer şey için banyoda kullandığımız aksesuarlar hem görüntü amaçlı hem de kullanım kolaylığı olarak pek çok işte işimize yaracaktır.

Öncelikle diş fırçasını koyduğumuz kaplar ve sabunlukları ele alalım. Kişisel bakımıza verdiğimiz önemi en iyi yansıtacak olan şeyler bunlardır. Her güzel sabun takımı banyo içersinde girildiğinde istemsizce kişiye ferahlık sağılacaktır. Hem kokusu hem deseni olsun insana ister istemez oradaki temizliğin güvenini verecektir.

Havlular, banyodaki vazgeçilmez unsulardır. Duş, deniz veya havuz sonrası kullandığımız havlular her zaman temiz ve düzenli durmalıdır. Bunları muhafaza edeceğimiz yer banyodur. Genel olarak çoğu evdeki banyo dolapları havlularla doludur. Ne zaman ihtiyacımız olsa açıp kullanacağımız yer burasıdır. Bu banyo ve tuvalet aksesuarlarına sizler de sahip olabilirsiniz.

Bir banyodaki içerinin düzgünlüğünü ve tertibini gösteren aksesuarlarından biriside paspaslardır. Banyoya girdiğinizde yerin ıslak veya kirli olmadığını paspas temizliğinden anlayabilirsiniz.

Duş kabinlerinin içine saç kremlerimizi veya şampuanlarımızı barındırabilmek için raflar ekleyebiliriz. Bunlar hayatımızı kolaylaştıracak pratik şeylerdir. Örneğin bir duş kabini ne kadar düzenli olursa duş alma süresi o kadar kısalır ve zamandan tasarruf etmiş hayatımızı kolaylaştırmış oluruz.

Bir başka banyo aksesuarı olarak çok bölmeli dolaplar banyolar için en kullanışlı şeylerdir. Parfümlerimizi, kremlerimizi tokalarımızı veya saç kurutma makinemizi koyacağımız ve kullanmak için kolaylıkla çıkartıp alacağımız yerler buralardır.

Son olarak her banyoda olmasa da benim için bir banyoda olması gereken ve özenle seçilmesi gerektiğini düşündüğüm mumlar, banyolara şıklık ve ferahlık katacak aksesuarlardır. Özellikle kokulu mumlar banyolarımıza güzel bir koku yaymakla beraber güzel bir görünümde sağlarlar.

TUVALET AKSESUARLARI

Temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız tuvaletler basit gibi görünse de aslında birçok önemli kullanışlı aksesuarı içinde barındırmaktadır. İç mimarlar veya tasarımcılar bu konuda bir sürü çalışma yapıp ürün sunmuşlardır. Üstelik bunlar sadece dekoratif ürün olarak kalmayıp çok amaçlı kullanışlı eşyalardır.

Mesela öncelikle tuvaletlerdeki en önemli eşyalardan olan peçetelikler ihtiyacımız doğrusunda orda bulunmaktadır. Çoğunlukla insanların umursamadığı ürünler olarak görülmektedir ama birçok tasarımcı tarafından değişik biçimlerde satışa sunulmaktadır. Daha çok yeni evlenenlerin veya ev değiştirenlerin daha çok ilgilendiği ürünlerdir. Kendi evinde hayatına devam eden insanların pek düşündüğü bir eşya değildir. Banyoda da kullanılan paspaslar, insanların zevkine göre her şekilde her renkte olmak üzere tuvaletlerde de pek fazla kullanılan aksesuarlardır. Tuvaletlerde çoğunlukla havlunun rengine göre şekil alan paspaslar hem güzel bir görünüm verir hem de fayansları korumak için önemli ürünlerdir.  Banyonuza şıklık katarak bu banyo ve tuvalet aksesuarlarına sizler de sahip olabilirsiniz.

 

Oda kokuları daha çok tuvaletlerde kullanılarak hava silküleasyonu için kullanışlı ve gerekli aksesuarlardır. Çoğu evde zaten bulunur, tercih edilen bir üründür. Genel olarak çiçek kokularından esinlenerek üretilmektedirler.

Bu aksesuarların çoğu evde bu iki odayı en çok kullanan veya temiziliğiyle ilgilenen kişilerin zevkine göre tasarlanır. Her şey birbiriyle uyum içersinde olduğunda kullanan insana güven ve ferahtır verir. Bu yüzden banyo ve tuvalet aksesuarları bence salonda kullanılan biblolardan çok daha önemli olan ürünlerdir.

Bilindiği gibi halka açık birçok ortak kullanım alanı yerler, özellikler tuvaletler kötü kullanılıp bakımda doğru düzgün yapılmadığından insanlara kötü bir izlenimin bırakır. Aynı şekilde ortak kullanılan banyolarda ( bunlar otel, okul veya buna benzer yerler) insanlar kullanım için oldukça çekinir. Çünkü her türlü mikrop bakteri bu tarz yerlerin sağlıksız kirli oluşundan doğan sebeplerle bulaşabilmektedir. Bu yüzden aslında ev veya dışarıda kullanılan banyolar tuvaletler şeklinde ayrılmadan hepsi düzgün bir şekilde dekorize edilmeli ve temizliği güvenlice sağlanılmalıdır.

Aksesuarlar ilk okuyuşta sanki alakasızmış gibi durmada aslında temcilik ve düzen için kullanılması gereken en önemli şeylerdir.